Șssss! Aici se învață! Lecția de aeroport de astăzi a fost dedicată orientării în aeroport. Protagoniștii zilei au fost copiii din Bragadiru, Ilfov. Am învățat cum să citim tabela de informații zboruri si să ne orientăm după indicatoare. Să fim descurcareti in orice aeroport! Au aflat cât de util este să cunoaștem limba engleză. Plină de emoție, o fetiță ne-a spus că ,,deja stim...toată limba! Aproape...!" Pasagerii ne întâmpină cu zâmbet, iar copiii au putut să adreseze unor turiști străini urarea ,,have a nice flight!" Provocarea a venit când s-au imaginat constructorii unui nou aeroport: au așezat pistele, au construit turnul de control si terminalul de pasageri! Avem speranțe că vom avea viitori colegi extrordinari chiar dintre ei! ,,Abia aștept să lucrez cu voi" - a spus o fetiță la plecare. ,,Mi s-a împlinit un vis!" - a spus un băiat căruia pilotul i-a arătat cum se verifică avionul înainte de decolare. A fost o zi de treabă pentru noi si o zi specială pentru ei! Clădim aripi!

 

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

 

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel

Scoala Altfel